PPP @UPMKB | PUSAT PERTANIAN PUTRA
» DIREKTORI KAKITANGAN » PPP @UPMKB

PPP @UPMKB

Seksyen Pentadbiran

Bahagian Tanaman & Perhutanan UPMKB

Bahagian Ternakan & Akuakultur UPMKB

Bahagian Perkhidmatan, Kejuruteraan Ladang & Landskap UPMKB

 

SEKSYEN PENTADBIRAN 

Prof. Madya Dr. Amy Halimah Binti Rajaee
Timbalan Pengarah (DS54)
Tel. : (6086)-855670 / 5832
Fax:(6086)-855283
Emel:  amyhalimah@upm.edu.my

 

 

Renee Sherna
Penolong Pegawai Tadbir (N29)
Tel. : 
Emel: 

 UNIT PUTRA MART UPMKB

 

(kosong)
Pembantu Tadbir (N19)
Tel. : 
Emel:  

 

Noor Irawati Ahmad
Pembantu Operasi (N19)
Tel. : (6086)-855667
Emel:  irawati@upm.edu.my 

UNIT PENTADBIRAN

 

 

Mohamad Nasri Sinjan 
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) Kanan (N22)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: mnasri@upm.edu.my

 

(kosong)
Pembantu Tadbir (N11)
Tel. : 
Emel: 

 

BAHAGIAN TANAMAN & PERHUTANAN UPMKB

 

Nalong ak Buda
Ketua Bahagian Tanaman & Perhutanan
Pegawai Pertanian (G48)
Tel. : +6086-855261
Emel: nalong@upm.edu.my

 


SEKSYEN TANAMAN INDUSTRI & BUAH-BUAHAN

 

Sylvester Igak Kana
Ketua Seksyen Tanaman Industri & Buah-buahan 
Pegawai Pertanian (G44)
Tel. : +6086-855664
Emel: sik@upm.edu.my 

UNIT TANAMAN INDUSTRI

 

Haidir Abidin
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. :  (6086)-855284
Emel: haidir@upm.edu.my

 

Chuat Yasan
Penolong Pegawai Pertanian (G22)
Tel. : (6086)-855238
Emel: chuat@upm.edu.my

 UNIT BUAH-BUAHAN

 

Awie Danguah
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. :  (6086)-855669
Emel: awie@upm.edu.my

 

Jessy Ayul
Pembantu Awam (H11)
Tel. :  (6086)-855667
Emel:  jessy@upm.edu.my

 


SEKSYEN PERHUTANAN

 

(kosong)
Ketua Seksyen Perhutanan
Pegawai Pertanian (G41)
Tel. : 
Emel:

 UNIT NURSERI & KEM HUTAN

 

Khalid Nawi
Penolong Pemelihara Hutan (G29)
Tel. : 
Emel: 

 

Awang Marzuki
Pembantu Operasi(N11)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: awg_marzuki@upm.edu.my

 


SEKSYEN SAYURAN, AGROTEKNOLOGI & CENDAWAN

 

(kosong)
Ketua Seksyen Sayuran, Agroteknologi & Cendawan
Pegawai Pertanian (G41)

Tel. : 
Emel:

UNIT SAYURAN

 

Jackson Gayah
Penolong Pegawai Pertanian (G32)
Tel. : 
Emel:

 

Mohd. Putra Mondri
Pembantu Operasi (N11)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: putra.hassim@upm.edu.my

 UNIT AGROTEKNOLOGI 

 

Dennis Len Gouk
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. : (6086)-855237
Emel: dennis@upm.edu.my

 

Samsudin Hatim
Pembantu Pertanian Kanan(G22)
Tel. : (6086)-855645
Emel:shamsudin@upm.edu.my

UNIT CENDAWAN & KOMPOS

 

Suzalin Sigar
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. :  (6086)-855248
Email : suzalin@upm.edu.my

 

BAHAGIAN TERNAKAN & AKUAKULTUR

 

Dr. Carlina Freddie Simol
Ketua Bahagian Ternakan & Akuakultur UPMKB
Pegawai Pertanian (G48)
Tel. : +6086-855 666
Emel:carlina@upm.edu.my 

 


SEKSYEN TERNAKAN BUKAN RUMINAN 

 

(kosong)
Ketua Seksyen Ternakan Bukan Ruminan 
Pegawai Pertanian (G41)
Tel. : 
Emel:  

UNIT TERNAKAN AYAM,ARNAB & RUMAH SEMBELIH UNGGAS

 

 

Jega Jantai
Penolong Pegawai Pertanian (G32)
Tel. :  (6086)-855805
Emel:  jega@upm.edu.my

 

Bangkit Melingai
Pembantu Awam (H11)
Tel. :  (6086)-855667
Emel:  bangkit.melingai@upm.edu.my

UNIT TERNAKAN ITIK, BURUNG PUYUH, & PUSAT PENETASAN UNGGAS

 

Norbaya Che Rus
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. : (6086)-855667
Emel: norbaya@upm.edu.my

 

Yusri Drahman
Pembantu Awam (H11)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: d_yusry@upm.edu.my

 


SEKSYEN AKUAKULTUR

 

(kosong)
Ketua Seksyen Akuakultur
Pegawai Pertanian (G41)
Tel. : 
Emel:

 UNIT KOLAM TERNAKAN

 

Ayum Balai
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. : (6086)-855237
Emel: ayum@upm.edu.my

UNIT HATCHERI 

 

(kosong)
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. : 
Emel: 

 

Raymond Lau
Pembantu Awam(H14)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: ray@upm.edu.my

 


SEKSYEN TERNAKAN RUMINAN

 

Dr. Zaidi Suif
Ketua Seksyen Ternakan Ruminan
Pegawai Pertanian (G44)

Tel. : +6086- 855 665
Emel: zaidisuif@upm.edu.my 

UNIT TERNAKAN RUMINAN

 

Yngwie Cheng
Penolong Pegawai Veterinar(G29)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: yngwie@upm.edu.my

 

Nazri Ali
Pembantu Veterinar (G19)
Tel. :  (6086)-855807
Emel:  nazriali@upm.edu.my

 UNIT TENUSU, FIDLOT, KERBAU & ABATTOIR

 

Razak Mat Sahar 
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. :  (6086)-855238
Emel: m_razak@upm.edu.my

 

Isyhak Dollah
Pembantu Veterinar Kanan(G22)
Tel. : (6086)-855807
Emel: isyhak@upm.edu.my

UNIT PASTURA

 

Josephine Jawai
Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. : (6086)-855237
Email : josephinejawai@upm.edu.my

 

Jamarizal Ahmad
Pebantu Awam(H11)
Tel. :  (6086)-855667
Email :  jamarizal@upm.edu.my

 

BAHAGIAN PERKHIDMATAN, KEJURUTERAAN LADANG & LANDSKAP UPMKB

 

Sat Maling
Ketua Bahagian Perkhidmatan, Kejuruteraan Ladang & Landskap UPMKB 
Pegawai Pertanian (G48)
Tel. : +6086-855 264
Emel: satmaling@upm.edu.my  

 


SEKSYEN PERKHIDMATAN

 

(kosong)
Ketua Seksyen Perkhidmatan
Pegawai Pertanian (G41)
Tel. : 
Emel:  

UNIT PERKHIDMATAN JARINGAN 

 

 

Rodzlan Kasan
Penolong Pegawai Pertanian (G32)
Tel. : (6086)-855666
Emel: rodzlan@upm.edu.my

 

(kosong)
Pembantu Tadbir (N19)
Tel. : 
Emel: 

 


SEKSYEN KEJURUTERAAN LADANG

 

(kosong)
Ketua Seksyen Kejuruteraan Ladang
Jurutera(J41)
Tel. : 
Emel:

 UNIT PENYELENGGARAAN JENTERA

 

(kosong)
Penolong Jurutera (JA29)
Tel. : 
Emel: 

 

Safri Abidin
Pemandu Kenderaan Bermotor (H11)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: safriabidin@upm.edu.my

UNIT PERKHIDMATAN JENTERA

 

Stephen Banyan
Penolong Jurutera (JA29)
Tel. : (6086)-855645
Emel: bn_stephen@upm.edu.my

 

(kosong)
Pembantu Kemahiran (H19)
Tel. : 
Emel: 

 


SEKSYEN LANDSKAP & HORTIKULTUR

 

(kosong)
Ketua Seksyen Landskap & Hortikultur
Pegawai Pertanian (G41)

Tel. : 
Emel: 

UNIT LANDSKAP

 

(kosong)
Penolong Pegawai Pertanian(G29)
Tel. : 
Emel:

 

Kalat Ajat
Pembantu Awam Kanan (H14)
Tel. :  (6086)-855667
Emel: kalat@upm.edu.my

 

Merazan Mechang
Pembantu Awam (H11)
Tel. : 
Emel: 

 UNIT HORTIKULTUR

 

Anila Brahim
Penolong Pegawai Pertanian (G32)
Tel. :  (6086)-855669
Emel:anila@upm.edu.my

   

 

Kemaskini:: 12/10/2022 [liliamira]

PERKONGSIAN MEDIA

BWDVDAy:03:04